სახელმძღვანელოების გამომცემელთა ფორუმი საქართველოში ჩატარდა
გამომცემლებმა განიხილეს გლობალურ საგანმანათლებლო ბაზარზე არსებული სხვადასხვა საკითხი, კერძოდ, საგანმანათლებლო გამოცემების გამოწვევები ციფრულ ეპოქაში, 2020 წლის სამოქმედო გეგმები, სხვადასხვა ქვეყნის სიახლე. საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაციის თავმჯდომარე გვანცა ჯობავამ წარმოადგინა სახელმძღვანელოების ქართულ ბაზარზე მიმდინარე სიტუაციის მიმოხილვა. ფორუმში მონაწილეობა მიიღო როგორც 20-მდე უცხოელმა სტუმარმა, ასევე ქართველმა გამომცემლებმაც.
IPA-ს (გამომცემელთა მსოფლიო ასოციაცია) სახელმძღვანელოების გამომცემელთა მსოფლიო ფორუმი ერთადერთი გლობალური ფორუმია, რომელიც წელიწადში რამდენჯერმე იკრიბება და აერთიანებს სახელმძღვანელოების პროფესიონალ გამომცემლებს მთელი მსოფლიოს მასშტაბით.

IPA Educational Publishers Forum took place in Tbilisi on February 13-14.
International Educational Publishers Forum program focused on different issues in global educational publishing, namely educational publishing in the digital era, EPF programme in 2020, country reports. Gvantsa Jobava, Chairperson of Georgian Publishers and Booksellers Association presented in depth Georgian market overview. The forum hosted up to 20 foreign guests, as well as Georgian publishers.
IPA (International Publishers Association) Educational Publishers Forum is the only global forum that gathers several times a year and brings together professional textbook publishers around the world.