რეგიონული ბიბლიოთეკების ვაუჩერიზაციის პროექტს შოთი არველაძე დააფინანსებს
საქართველოს წიგნის გამომცემელთა და გამავრცელებელთა ასოციაცია წლების განმავლობაში ატარებდა რეგიონული ბიბლიოთეკების ვაუჩერიზაციის პროექტს. პროექტის ფარგლებში ყოველწლიურად ხდებოდა რეგიონული ბიბლიოთეკების წიგნის ფონდის შევსება და განახლება. ბოლო ორი წლის განმავლობაში ეს პროექტი შეჩერებული იყო, რადგან კულტურის სამინისტრომ შეაჩერა მისი დაფინანსება.
წელს პროექტი კვლავ დაბრუნდება და რეგიონულ ბიბლიოთეკებს ექნებათ შესაძლებლობა, შეავსონ და განაახლონ მათი წიგნადი ფონდი, შესთავაზონ თანამედროვე ლიტერატურა ადგილობრივ მკითხველებს.
მიმდინარე წელს, შოთი არველაძის მხარდაჭერით, 64 ბიბლიოთეკისთვის წიგნების შესყიდვის და განახლების პროგრამა სრულად დაფინანსდება.
გამომცემელთა ასოციაციის ორგანიზებითა და შოთი არველაძის ფონდის მხარდაჭერით, ვაუჩერიზაციის პროექტზე მუშაობა უკვე დაწყებულია.

Shoti Arveladze Will Finance The Project of Renewing the Book Stock of Regional Libraries
Georgian Publishers and Booksellers Association in cooperation with the Ministry of Culture has been conducting the Project of Renewing the Book Stock of Regional Libraries since 2012. The book fund of the regional libraries was replenished and updated every year within the framework of the project. This project has been suspended for the last two years because the Ministry of Culture refused to fund the project.
With the support and full funding of Georgian footballer and coach Shota Arveladze, after a two-year hiatus, the project will return this year and will enable 64 regional libraries to replenish and renew their book fund and offer contemporary literature to local readers.
Organized by the GPBA and supported by the Arveladze Foundation, working on the voucher project has already begun.